شرایط و ضوابط

مشروح برخی از شرایط همکاری با آی‌تی صنف:

ساعت کاری

  • ساعت کاری: شنبه الی چهارشنبه : 9 الی 17:00

بهترین زمان ثبت سفارش

  • بهترین زمان ثبت فاکتورها جهت پیگیری در همان روز، تا ساعت 14:30 می باشد.

شرایط خرید سبد موبایل

  • جهت خرید سبدهای موبایل، می بایست پس از پرداخت صورت حساب جهت تحویل اقلام هماهنگ کنید. به دلیل حجم بالای سفارشات در برخی از روزها در صورت ثبت خرید پس از ساعت 14:00، خرید شما احتمالاً با تاخیر در رسیدگی مواجه خواهد شد، توصیه می شود خریدهای خود را با فاصله زمانی مطلوبی پیش از این ساعت ثبت نمایید. 

شرایط ارسال رایگان

  • سفارش‌های بالای 5میلیون تومان مشمول ارسال ویژه آی تی صنف خواهند شد، در مورد دیگر برنامه های ارسال سفارشات و آشنایی بیشتر در این صفحه می توانید مطالعه نمایید.

نحوه کار با وبسایت

  • برای آشنایی بیشتر با نحوه کار با سایت به عنوان یک همکار به صفحه درباره ما مراجعه نمایید.

نحوه پیگیری سفارش

  • جهت پیگیری سفارش‌های خود پس از تکمیل مراحل ثبت سفارش به بخش کاربری مراجعه نمایید.
  • سفارش‌های شما پس از دریافت و تایید اولیه جهت رسیدگی به بخش های مربوطه ارجاع داده خواهد شد و در حالت در حال پیگیری قرار خواهند گرفت، در این مرحله سفارش به منزله ارسال شده نیست و پس از مشاهده حالت انجام شده در پنل کاربری می توانید نسبت به مراتب تحویل سفارش پیگیری نمایید. 
  • لازم به ذکر است که پیش از رسیدگی به سفارش از طرف سایت، می بایست نسبت به مراتب پرداخت صورت حساب اقدام نموده تا بخش حالت پرداخت سفارشتان به پرداخت شده تغییر یابد. جهت پرداخت صورت حساب هر سفارش بسته به نوع کالا حداکثر زمان 12 ساعت مهلت خواهید داشت و پس از گذشت زمان مربوطه سفارش شما به صورت سیستمی لغو خواهد شد. لذا در صورت نیاز دوباره به اقلام مربوطه می بایست جهت ثبت سفارش مجدد اقدام نمایید. هنگام برگزاری جشنواره های تخفیفی با تعداد محدود ... ممکن است به دلیل محدودیت خرید کالا مهلت پرداخت کاهش یافته، لذا در جشنواره های تخفیف قبلا شرایط را از طریق تیکت برای پشتیبانی یا تماس تلفنی استعلام نمایید.

شرایط تغییر قیمت اقلام

  • در خصوص اقلامی که در سبد خرید خود اضافه نموده اید، حتما دقت نمایید، تا پیش از ثبت نهایی کل سفارش توسط شما طبیعتا با توجه به آنلاین بودن تغییرات، امکان تغییر موجودی و قیمت وجود خواهد داشت و پس از ثبت سفارش می توانید نسبت به چک کردن دوباره فاکتور خود به لیست سفارشات ثبت شده خود مراجعه نمایید. گفتنی است اشتباهات رخ داده در قیمت گذاری و قرار گیری موجودی اقلام در سایت بر عهده آی تی صنف است و پشتیبانی سایت موظف است نسبت به پیگیری و رفع مشکل، از قبیل عودت هزینه یا کالا اقدام نموده و در این موارد هزینه حمل و نقل اقلام بر عهده سایت است. به همین ترتیب اگر اشتباه از طرف شما هم رخ داده باشه هزینه رفت و آمد کالا از طرف شما پرداخت میشه. اما برای مسائلی مانند محصولاتی که شامل گارانتی هستند و مشمول شرایط تعویض یا تعمیر گارانتی شده اند، هزینه بازگشت کالا به صورت مساوی بین شرکت گارنتی کننده و همکار تقسیم شده و پرداخت میشه.
برو به بالا